Tvoje tvář má známý hlas byl adrenalinový zážitek

I když je Hana Holišová uznávaná herečka, která byla několikrát nominována na divadelní cenu Thálie, a jednou ji dokonce získala, do obecného povědomí se dostala především díky populární soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Zpěv a tanec jsou kromě herectví její obživou, takže díky soutěži získala příležitost dělat to, co ji opravdu baví. „Byl to velký adrenalinový zážitek, během nějž jsem zjistila, že člověk může vždycky jít dál, než si myslí. Navíc jsem získala příležitost pracovat s moc fajn lidmi a velkými profíky,“ vzpomíná na svou účast v pořadu a dodává, že díky němu dostala i nové pracovní nabídky.

A co Hanu na podzim čeká v její herecké profesi? Bude pokračovat v natáčení seriálu Ulice, vystupovat v představeních Městského divadla Brno, v muzikálech Mamma Mia! a Ať žijí duchové a také plánuje několik koncertů s big bandem New Time Orchestra Brno.

Příprava na soutěž však byla velmi náročná. Na každý úkol měla týden, během nějž probíhaly taneční a pěvecké tréninky, a přípravě věnovala i svůj volný čas. „V každé volné chvíli jsem si opakovala kroky choreografie, aby se mi co nejvíc vryly do podvědomí a text písně jsem omílala pořád dokola, kdy to šlo.“

Hana se s nadcházejícím podzimem vyrovnává specifickým způsobem. „Jsem teplomilný tvor,“ přiznává a říká, že nejraději má jaro a léto. Dokáže si ovšem užít i období, kdy na ni přichází smutek z toho, že končí teplé měsíce, nastává čas podzimních plískanic a počasí většinou svádí k tomu zalézt si do postele, dívat se na film nebo si číst a nic zásadního nedělat. Na takové otálení však nemá čas.

Známá tvář nemá čas

„Když na podzim začínají chladné dny, tak bych se mnohdy ráda sebrala a odjela za teplem jinam, ale se svým povoláním si to nemůžu dovolit,“ komentuje pracovní vytíženost a dodává, že není možné režisérovi sdělit, že následujících čtrnáct dní nebude hrát, protože jede za sluncem na jih. Hraje totiž v několika divadlech a některá představení jsou bez alternací, takže by její absence ohrozila fungování celé instituce. Proto si začátkem podzimu, když je ještě dost krásných dní, snaží užívat alespoň svého oblíbeného sezónního koníčka, kterým je houbaření.

„Mám ráda houby na všechny možné způsoby. Hřiby na sušení, abych je měla v zimě do bramboračky, bedly a růžovky na smažení a zbytek použiju do houbové omáčky nebo na smaženici.“

Volné chvíle prožité sbíráním hub v klidu podzimního lesa považuje nejen za ideální relax, ale i příjemnou zdravotní procházku. Úplně nejraději má Beskydy, kam jezdila od dětství na chalupu za svými prarodiči: „Houbaření mi tenkrát připadalo dobrodružné, bavilo mě a asi mi to zůstalo dodnes. Kromě toho mám tuto vášeň spojenou s volnem a s prázdninami.“ Hana však dodává, že se na svých houbařských výpravách neobejde bez společnosti a přiznává, že je to kvůli jejímu špatnému orientačnímu smyslu. A jak dary podzimního lesa zpracovává? „Mám ráda houby na všechny možné způsoby. Hřiby na sušení, abych je měla v zimě do bramboračky, bedly a růžovky na smažení a zbytek použiju do houbové omáčky nebo na smaženici.“

Mezi další podzimní radosti patří ochutnávání vín spojené s návštěvou sklípků či vinobraní. Pro herečku je pití alkoholu spíše sváteční záležitostí a konzumuje ho opravdu výjimečně. Když už se však napije, tak má nejraději portské, míchané nápoje nebo bílé víno. Do sklípku jezdí většinou při příležitosti oslav, nebo když potřebuje pořídit dobré víno jako dárek. A tehdy zamíří do svého oblíbeného Vinařství Bukovský v Kobylí, jehož majitel Antonín Bukovský je její kamarád.

A co Hanu na podzim čeká?

Bude pokračovat v natáčení seriálu Ulice, vystupovat v představeních Městského divadla Brno, v muzikálech Mamma Mia! a Ať žijí duchové a také plánuje několik koncertů s big bandem New Time Orchestra Brno. I když se zkazí počasí, máme se na co těšit.