Na podzim nás netrápí úmorná vedra, ulice měst nejsou rozpálené žhavým letním sluncem, polevily nápory turistů a památky jsou v teplém podzimním světle ještě fotogeničtější.

Podzimní odpočinek

Součástí našeho odpočinku v podzimních měsících jsou tradičně gastro festivaly, vinobraní, horská turistika a poznávací zájezdy. Náročnější z nás si vybírají zájezdy s průvodcem a odborným výkladem, které jsou zpravidla tematicky zaměřené na historické památky, umění či na konkrétní akce, mezi které patří Oktoberfest, slavnosti trubačů v Alsasku, přístavy v Rotterdamu, čokolády v Perugii a slavnosti gondol v Benátkách. K destinacím vhodným pro eurovíkendy patří španělská a italská města, Paříž, Budapešť, Londýn, Amsterdam a Berlín.

A pro ty náročnější...

Náročnější čeští cestovatelé volí pobyty u moře. K oblíbeným destinacím patří stále Egypt, Turecko, Kanárské ostrovy, Kapverdské ostrovy a Spojené arabské emiráty. Pozor si musíme dát jen při výběru a volbě exotických zemí. Třeba v Karibiku v listopadu končí období hurikánů a v asijských zemích zase končí období dešťů.
Pro české turisty jsou stále jedničkou wellnes víkendové pobyty v lázních a aquaparcích na Slovensku a v Maďarsku. Jednak se u našich sousedů dobře domluví a i ceny jsou zde pro ně relativně příznivé, stejně tak i hezky zrekonstruovaná zábavní centra s množstvím termálních aquaparků, vstřícným přístupem a ochotnou obsluhou personálu. K populárním lázním pro relaxaci i léčebný pobyt patří Turčianské Teplice, Podhájská, Trenčianské Teplice a Piešťany.

Babí léto je jako stvořené pro všechny druhy turistiky a odpočinek. Netrápí nás úmorná vedra, ulice měst nejsou rozpálené žhavým letním sluncem, polevily nápory turistů a památky jsou v teplém podzimním světle ještě fotogeničtější.