Moravskoslezský kraj vám nabízí v zimním období spoustu zábavy.  Horská střediska v oblasti Beskyd a Jeseníků lákají na upravené sjezdovky, běžecké trasy, snow-tubing, sáňkařské dráhy a další kratochvíle. Ve střediscích jsou pro Vás připraveny různé atrakce a animační programy.

Na své si přijdou nejen zdatní lyžaři, běžkaři, ale také rodiny s dětmi a senioři. Pro běžkaře je v kraji při dobrých povětrnostních podmínkách upravováno více než 550 km běžeckých tras. Kvalitu i úpravu stop můžete sledovat na internetových stránkách www.beskydska-magistrala.cz a www.jesenicka-magistrala.cz. Každoročně jsou také v rámci projektů Beskydské a Jesenické magistrály pořádány na Pustevnách a v Rýmařově zimní běžecké závody pro širokou veřejnost.

 Po svých sportovních výkonech si určitě zasloužíte něco pořádného do svých bříšek. V místních restauracích a hospůdkách můžete ochutnat některou z krajových specialit jako je například bigos, havířská fazolačka, výborné bramborové placky, kynuté knedlíky a spoustu další pochutin. A pokud jsou vaše tělo i mysl unaveny a potřebujete odpočinek, tak neváhejte a využijte některou z  nabídek našich lázní. Odpočívat a relaxovat můžete například v lázních s nejčistším vzduchem ve střední Evropě -  v Karlově Studánce nebo v lázních Klimkovice a v lázních Darkov.