Jak vypadá Vaše vysněná dovolená?

Abych pravdu řekla, největší dovolená je pro mě práce. V rámci ní jezdím točit filmy nebo klipy a na září opět připravujeme cédéčko. Takto si užívám léto již více než dvacet let.

Trávíte ráda čas i na dovolené v Česku?

S rodiči jsem zažila překrásné dovolené u moře. Byli jsme v bývalé Jugoslávii, Bulharsku, na Balatonu a dokonce i v Řecku. Prostě co v té době šlo. Jednou zkrachovala cestovní kancelář a my museli zůstat v Česku. Jeli jsme do obyčejných chatek a bylo to také krásné. Přečetla jsem spoustu knížek a hlavně jsme byli všichni spolu.

Máte radši ruch města nebo klid přírody?

Nejradši se snažím vytvořit přírodu právě uprostřed velkoměsta. Je to takové moje hobby, že ve městě sázím stromy. Vadí mi každé místo, kde by být mohly a při tom nejsou.

Kdybyste si měla vybrat jedno místo, kde strávit dovolenou v Česku, kde by to bylo?

Už tři roky po sobě trávíme léto natáčením filmu Babovřesky v Netolicích a jejich okolí. Jižní Čechy jsou prostě okouzlující.

Češi milují chalupaření, jezdila jste i vy někdy na chalupu?

 

Chalupu jsme neměli. Jezdili jsme k babičce. Pamatuji si, jak pěstovala cukety, dýně, jahody, lusky nebo ostružiny. Samozřejmě měla i kompost. Každý den jsme se koupali v řece a bylo to krásné.

Byla jste někdy v Česku na vodě?

Bylo mi asi 10 a byla jsem v partě nejmladší. Sjížděli jsme horním tok Vltavy a já jela jako háček. Párkrát jsme se mou zásluhou cvakli, ale bylo to úžasné. Nezapomenu, jak jsme museli vyhladovělí míchat puding na ohni v kotlíku. Nikdy nezhoustnul a my ho spíš pili než jedli. Pak jsme si šli lehnout pod hovnocuc, protože děsně pršelo.

Jaká místa jsou v Česku podle vás nejhezčí?

Všechna, která mají duši. Všechna, která mají něco z vás a z vašich vzpomínek.

Hodně lidí si Vás pamatuje ze Snowboarďáků, jezdíte v zimě v Česku na hory?

Jezdila jsem na hory každý rok až do natáčení Snowboarďáků. Při něm jsme tak mrzli, že jsem od té doby na hory nevyjela. Ale ten film za to stál.

Na jakou dovolenou v Česku nejraději vzpomínáte a proč?

Když jsem točila s Pamelou Wagner dokument o Janě z Arcu, celé léto jsme bydleli v táborových chatičkách. Abych se udržela ve formě a unesla na sobě brnění, skákala jsem každé ráno v lese asi 40 minut přes švihadlo. Večer po natáčení byl vždycky táborák. Krásnější dovolenou si herečka nemůže přát.