V srdci kraje – Olomouci, letos připomenou v Arcibiskupském paláci i Vlastivědném muzeu osobu císaře Františka Josefa I., který se právě v Olomouci ujal vlády. Návštěva centra popularizace vědy a výzkumu Pevnost poznání v olomoucké korunní pevnůstce pro vás také rozhodně nebude nudnou zkušeností. Za návštěvu určitě stojí také ZOO Olomouc s novými pavilony a safari nebo olomoucký aquapark. Střední Morava nabízí mnoho zajímavých památek a atraktivit. Po rozsáhlé rekonstrukci se znovu otevře zámek v Čechách pod Kosířem se čtyřmi expozicemi a zpřístupněnou rozhlednou. Návštěvu známých hradů lze spojit s akcemi Balony nad hradem Bouzov nebo setkání kovářských mistrů Hefaiston na Helfštýně. V Hlubočkách u Olomouce čeká na milovníky adrenalinu nově otevřená jedna z nejdelších bobových drah na Moravě.

Toužíte-li po opravdových horách, zavítejte do Jeseníků. Celá oblast je protkána turistickými i cyklistickými trasami. Na vyznavače horských kol čekají kromě vyhlášených Rychlebských stezek, nově vybudované Lipovské stezky, které nabízejí nové traily pro celou rodinu. Jeseníky však nejsou jen divoká příroda a aktivní turistika. I zde najdete mnoho zajímavostí jako například hornický skanzen s replikami zlatorudných mlýnů ve Zlatých Horách, který se letos rozšířil o strážní věž, funkční tavící pec a dům řemesel. Své výlety můžete také spojit s lázeňskými pobyty v novém Therme Parku ve Velkých Losinách či Priessnitzových léčebných lázních, kde zažijete tu správnou regeneraci a relax.

Až budete plánovat výlet do Olomouckého kraje, pomůžou vám informace turistického portálu www.ok-tourism.cz. Při zakoupení turistické karty www.olomoucregioncard.cz můžete výrazně ušetřit.