Řekněme, že narazíte na zákazníka, který zvažuje koupi nějakého trezoru či bezpečnostní schránky. Na co by si podle vás měl při výběru dát pozor? Jinými slovy, jak poznat skutečně dobrý trezor?

Při koupi trezoru je nejdůležitější přesně vědět, co v trezoru bude uloženo a jaké požadavky na trezor zákazník má. Jsou trezory bezpečnostní, ohnivzdorné, archivační, navíc v několika bezpečnostních třídách. Škála je široká a je důležité dobře si vybrat, i co se zamykání týče. My nabízíme tři základní druhy zámků – klíčový, elektronický a mechanický kombinační.

Co si lidé nejčastěji do trezorů ukládají? Vybavíte si nějaké neobvyklé požadavky ze strany klienta na objednávaný trezor?

Musím Vás zklamat, podrobné informace o trezorech pro naše zákazníky nezveřejňujeme. Naši zákazníci jsou zvyklí na diskrétnost. Všeobecně lze říct, že to trezoru se dá uložit prakticky jakákoliv věc, kterou z nějakého důvodu chceme chránit před případným zcizením.

Jakou roli hrají při hodnocení spolehlivosti trezoru bezpečnostní certifikace?

Certifikace má zcela zásadní roli při výrobě a prodeji trezoru. Trezor bez certifikátu není trezor, ale jen lepší železná skříňka. Certifikát zákazníkovi říká, že trezor je vyráběn podle nějakých standardů a splňuje bezpečnostní normy.

Jaké výhody přináší pro bezpečnostní společnost certifikace podle evropského standartu ECB S? Z čeho zase může při spolupráci s takovou společností těžit sám zákazník?

ECB-S je nezávislá společnost zabývající se certifikací, v našem případě trezorů. V Evropě jsou pouze čtyři laboratoře, které pro tuto společnost testují bezpečnostní trezory – v Itálii, Švédsku, Německu a Francii. Každý výrobce trezorů, který je držitelem certifikátu ECB-S má právo stát se členem ESSA - European Security Systems Association e. V.. Tato asociace je hlavním partnerem pro vyjednávání a nastavování bezpečnostních parametrů s bankami, pojišťovnami a dalšími institucemi.

Tímto se dostáváme k tomu hlavnímu, totiž k zákazníkovi. Tuto certifikaci vyžadují hlavně velké nadnárodní korporace a bankovní ústavy. Hlavní přednosti jsou:

  • zajištění nejvyšší bezpečnosti prostřednictvím nezávislé kontroly zboží a kvality
  • zlepšení ratingové situace při úvěrování nebo pojištění zbytkového rizika
  • transparentnost pro banky a pojišťovny
  • dodržování evropského standardu bezpečnosti