IKEA
Práce, která vás bude rozvíjet a naplňovat
Práce, která vás bude rozvíjet a naplňovat

Na vašem názoru nám záleží. Pomozte nám zjistit, jak je IKEA jako zaměstnavatel vnímána.

Jsme rozmanitá skupina lidí, která sdílí vášeň pro zařizování domácnosti. Dveře má u nás otevřené každý. Nehledíme na věk, pohlaví ani národnost. Vzdělání je pro nás jen vstupním údajem. Mnohem důležitější je, jestli zájemce o práci u nás sdílí naše hodnoty, má chuť na sobě pracovat a chce se učit novým věcem.

Možností uplatnění je spoustu; nabízíme pozice například v oddělení logistiky, nákupu, marketingu, v týmu dekoratérů či ve finančním oddělení.

Podpora talentů

Věříme, že každý je jedinečný a má nějaký talent. Talenty podporujeme, abychom pomohli svým zaměstnancům růst a rozvíjet se. Jsme přesvědčeni, že když rostou naši zaměstnanci, roste také IKEA.

Možností uplatnění je spousta; nabízíme pozice například v oddělení logistiky, nákupu, marketingu, v týmu dekoratérů či ve finančním oddělení. Jednou z mnoha výhod práce v mezinárodní společnosti je to, že svoji kariéru můžete budovat i v zahraničí. IKEA ráda podpoří ty, kteří jsou aktivní a převezmou za svůj rozvoj zodpovědnost. Záleží jen na vás, kterým směrem se vydáte.

Hodnoty IKEA

Všichni máme společné hodnoty, které prostupují vším, co děláme. Naše hodnoty se od založení společnosti nezměnily a jsou základem otevřené a neformální kultury IKEA a přátelského pracovního prostředí. Napadlo by vás, že si s ředitelem obchodního domu budete od prvního dne v práci tykat a sdílet stejnou kancelář? Přesně taková je IKEA.

Benefity

Vážíme si našich zaměstnanců a kromě platu jim poskytujeme řadu výhod. Jednou z nich je věrnostní program TACK!, v rámci kterého se IKEA dělí se svými zaměstnanci o část zisku. Denně se staráme o zaměstnance, kteří mohou využívat odpočinkovou zónu, chodit do zaměstnanecké kantýny na obědy za zvýhodněné ceny a kdykoliv si dát zdarma kávu, čaj nebo nealkoholické nápoje. Nabízíme také příspěvky na hromadnou dopravu nebo na hlídání dětí v předškolních zařízeních. Příjemným benefitem jsou i dárky k výročí a k Vánocům a různé další akce pro zaměstnance.

Přidejte se k nám!

Nabídku volných pracovních pozic a více informací o práci v IKEA najdete na www.IKEA.cz/pracevikea

Rozhovor se zaměstnankyní marketingu (IKEA - Zličín)

"Jsem šťastná, že práce, kterou dělám, je za mnou vidět."

Jak jsi v IKEA začínala a jaké role jsi do dnešní doby zastávala?
Téměř před šesti lety jsem začínala v Ostravě v oddělení pokladen. K tomu jsem studovala vysokou školu a IKEA byla ideální možnost brigády. Vystudovala jsem marketing a po škole jsem chtěla pracovat v oboru, proto jsem se rozhodla zkusit štěstí v IKEA na pražském Zličíně, kde byla otevřená pozice specialisty pro marketing. Nyní pracuji v Praze jako vedoucí oddělení marketingu a rozhodla jsem se pro další životní výzvu. Přijala jsem nabídku na pozici marketingového manažera v IKEA Ostrava. Bude to pro mne další pracovní zkušenost a zároveň možnost vrátit se domů.

Proč jsi chtěla jít pracovat do IKEA?
V době, kdy jsem se do IKEA nastupovala, byl na trhu obrovský nedostatek pracovních míst a IKEA mi dala jako studentovi možnost si přivydělat. Tato firma má neuvěřitelně silnou kulturu a zaměstnanci se tady cítí opravdu dobře. Od svých přátel a známých jsem neslyšela, že by se o ně zaměstnavatel staral tak, jako IKEA o nás.

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?
Jsem šťastná, že práce, kterou dělám, je za mnou vidět. Mimo jiné edituji webové stránky a vím, že tím pomáhám lidem najít to, co potřebují. Mohou se dobře připravit na nákup v našem obchodním domě a to je pro mě nesmírně inspirující.

Jakou radu bys dala někomu, kdo zvažuje podobnou práci?
Rozhodně bych mu poradila, aby se nebál vyzkoušet nové věci. Tady nezáleží, kolik titulů člověk má před nebo za jménem. Jde o to, jaké má lidské kvality a jak dokáže využívat zdravý rozum. Stojí to za to!

Co se ti nejvíce líbí na kultuře a hodnotách IKEA?
IKEA si zakládá na svých spokojených zaměstnancích. A dobře ví, že na nich to vše stojí a padá. Váží si každého jednotlivého zaměstnance stejně, ať už pracuje na jakékoliv pozici. Kromě toho IKEA nenabízí zákazníkům jen nábytek. Je to obchod, který zákazníkovi poskytne komplexní rady a dodá jeho domovu kouzlo.