Jste již druhým rokem v Emerging Talent Rotational programu. Čím jste si již v programu prošel?
Zatím jsem prošel dvěma různými pozicemi. První byla zaměřená na softwarové inženýrství, jako je machine learning nebo big data. Poté jsem se přesunul do výzkumného oddělení, do bioinformatického spektra, kde pracuji nyní. Řešíme zde problémy jako například anotování DNA nebo vliv bakteriálního složení lidského organismu při léčbě rakoviny.

Díky tomu jsem získal schopnost adaptovat se na nové prostředí, výzvy, učit se spolupracovat s novými lidmi a vytvořil si nové kontakty.

Kterou zkušenost vnímáte jako největší přínos absolventského programu?
Jednoznačně možnost změny perspektivy. Při přechodu z jednoho týmu do druhého jsem najednou viděl ty samé úlohy z různých pohledů. Každý řeší u stejné věci překvapivě rozdílné problémy, na které častokrát lidé z druhého týmu nemyslí.

Co vás v MSD IT nejvíce překvapilo?
Velká ochota a otevřenost lidí, s nimiž spolupracuji. Všichni mi ze všech sil pomáhali, abych se zlepšil a mohl dosáhnout maxima vlastního potenciálu.

Co vás během programu nejvíc posunulo kupředu?
Součástí programu ETR je i to, že každý rok měním pozici. Díky tomu jsem získal schopnost adaptovat se na nové prostředí, výzvy, učit se spolupracovat s novými lidmi a vytvořil si nové kontakty. Překvapivý bonus pak bylo cenné mentorování od zkušenějších seniorních manažerů.

V čem si myslíte, že vám program pomůže v další kariéře?
Věřím, že právě schopnost rychle se adaptovat na nové výzvy a obsáhnout zkušenosti z více oborů je dnes klíčem k profesnímu úspěchu.

Proč byste doporučil absolventům univerzit účastnit se tohoto talentového programu?
V první řadě kvůli možnosti dělat na něčem, co má smysl, jako je vývoj nových léku a vakcín. Kromě toho, program je úžasně flexibilní a umožní každému zlepšit se tam, kde potřebuje. Nabízí tak obrovský osobnostní rozvoj. Navíc v ETR programu jsme všichni vrstevníci, takže si umíme užít i spoustu zábavy. Absolventům ho můžu doporučit všemi deseti.

 

ETR (Emerging Talent Rotational Program)


O CO SE JEDNÁ?

  • Tento program umožňuje čerstvým absolventům pracovat po dobu 2,5 roku ve třech různých IT oblastech na třech různých pracovních místech.
  • Připravuje talentované absolventy na budoucí manažerské pozice v MSD.


PRO KOHO JE PROGRAM URČEN?

  • Čerstvým absolventům, kteří dostudovali před méně než 2 lety.
  • Správní kandidáti by měli mít zájem o obor IT.
  • Měli by mít vysokoškolský titul v oboru fyziky, matematiky, informační technologie nebo jim podobném.


DO KDY SE MOHU PŘIHLÁSIT?

  • 31. březen je nejzazší termín k přihlášení.
  • Osobní pohovory budou probíhat v měsících dubnu a květnu.