Výběr budoucí profese se vyplatí nepodcenit. Pro žáky základních škol a maturanty přichází právě nyní rozhodující období, kdy se rozhodují, na jakou střední či vysokou školu podat přihlášku. Pokud si zvolí stavební obor, zcela jistě neprohloupí, zvláště pokud mají tvořivého ducha a cit pro techniku.

Kariéry ve stavebnictví

Stavebnictví je obor s velkou perspektivou. Je to zároveň odvětví, které prochází bouřlivou proměnou – moderní technologie a digitalizace přinášejí novou dynamiku a zcela mění povahu práce, která je dnes úplně jiná než před pár lety. To s sebou ovšem přináší nové nároky na vzdělání a dovednosti pracovníků.

Technické vzdělání je v každém případě zárukou jistoty budoucího uplatnění.

Technické vzdělání

Stavební koncern STRABAG nabízí široké možnosti uplatnění na mnoha pracovních pozicích – zejména pro stavbyvedoucí, mistry, geodety či specialisty na stavební stroje. Výběr oborů je opravdu pestrý a každý si může vybrat, co je mu blízké. Technické vzdělání je v každém případě zárukou jistoty budoucího uplatnění.

Spolupráce mezi firmou a studenty

STRABAG navazuje se studenty kontakt již během studia. Spolupracujeme s učňovskými, středoškolskými i vysokoškolskými stavebními obory.  Se stavební praxí seznamujeme studenty formou stáží, brigád i exkurzí. Zájemci o zaměstnání, kteří v době studia nezanevřou na jazyky, mají dveře otevřené i k projektům, které koncern STRABAG realizuje po celém světě. Takto získané zkušenosti jsou cenným vkladem pro odborný a kariérní růst v prosperující a úspěšné firmě.

Studium techniky znamená zvolit si cestu, která má budoucnost. Pracovat na stavebním projektu znamená být součástí týmu, jenž může být hrdý na výsledky své práce.