„Podporovat vzdělávání a rozvíjet talent v rámci firmy je klíčové. Každý zaměstnanec si může vybrat svoji cestu. Snažíme se nikoho neomezovat, naopak, nabízíme příležitosti k růstu. V IKEA můžeš začít jako student třeba v oddělení prodeje, pokračovat jako marketingový specialista po absolvování studia a skončit jako marketingový manažer v zahraničí. Pracovní zkušenosti nejsou podmínkou – důležité je mít velký potenciál a dostatečnou úroveň hlavních kompetencí pro výkon dané práce,“ přibližuje přístup k zaměstnávání studentů v IKEA Eliška Novotná, Leadership a talent manažerka pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko.

Pracovní pozice mají různou výši pracovních úvazků a různou flexibilitu pracovní doby. Můžeš si u nás vyzkoušet rozmanité role a funkce nebo projekty v zahraničí. Každá práce je pro nás důležitá a každého zaměstnance považujeme za rovnocenného člena týmu, takže ani jako brigádník nejsi ochuzen o veškeré zaměstnanecké benefity.

Umožníme ti navrhnout si vlastní kariérní cestu podle tvého plánu rozvoje a tvých cílů a budeme tě na ní podporovat.

Nabízíme ti také řadu příležitostí k dalšímu vzdělávání. Umožníme ti navrhnout si vlastní kariérní cestu podle tvého plánu rozvoje a tvých cílů a budeme tě na ní podporovat. Například v rámci našeho rozvojového programu pro manažery, ve kterém pomáháme zaměstnancům připravit se na převzetí manažerské role. Program je zaměřen na zaměstnance – studenty a absolventy a mladé lidi s potenciálem. Získáš tady všechny důležité znalosti a osvojíš si praktické zkušenosti pro tvou oblast působnosti za aktivní podpory mentora, nastavíš si svůj rozvojový plán a posílíme tvoje schopnosti vést lidi.

V IKEA se zkrátka snažíme vytvářet přátelské prostředí, kde se naši zaměstnanci cítí oceňováni za jejich jedinečnost, za jejich osobní a různorodý talent a kde každý může být sám sebou.

Chceš se přidat do týmu zaměstnanců IKEA? Vyber si jednu z volných pozic, zašli nám životopis a připrav se na výběrové řízení. Nejčastěji u nás probíhá formou hodnotícího centra (assessment centra). Máme pro tebe několik tipů, jak ho v pohodě zvládnout.

Rady a tipy

Aktualizuj si životopis

Správné, pravdivé a aktuální údaje jsou základ. Důležitá je také vizuální stránka životopisu. Zvol raději stručnější text a přehlednou strukturu.

Příprava znamená úspěch

Podívej se na historii firmy, její hodnoty a kulturu, jakou má vizi a cíle. Nezapomeň si pozorně pročíst pracovní nabídku, na kterou jsi zareagoval.

Na nic nezapomeň

Přečti si pozorně pozvánku a ujisti se, že máš s sebou vše potřebné. Někdy firma vyžaduje občanský průkaz, vysvědčení, certifikáty apod.  

Nalaď se

Nejen vědomosti, ale i osobní pohoda je v den hodnotícího centra klíčová. Vyhni se proto ponocování, těžkému jídlu, alkoholu a dopřej si kvalitní spánek.  

Čas hraje významnou roli

Ujisti se, že dorazíš včas. Opožděným příchodem můžeš narušit celý přijímací proces a zanechat negativní první dojem.

První dojem se počítá

Přijď slušně oblečený a upravený. Internetové stránky firmy a fotky jejich představitelů ti napoví vhodný styl. Nezapomeň na pozdrav a úsměv.

Buď sám sebou

Když něco předstíráš, personální manažer to nejspíš velmi rychle pozná. Buď upřímný a zdravě sebevědomý. Tvé chování by mělo být přirozené a odrážet tvoji skutečnou osobnost.  

Neboj se zeptat

Ptej se na doplňující informace o firmě a o nabízené práci. Svědčí to o tvém zájmu a nadšení stát se součástí kolektivu. Nestyď se zeptat, když ti něco není jasné.

Buď připraven na práci ve skupině

Skupinová cvičení jsou významnou součástí hodnotícího centra. Vystupuj aktivně a přátelsky, v případě potřeby se ujmi vedení, ale respektuj ostatní a naslouchej jim.

Prezentuj se

Pracovní pohovor je místo, kde se můžeš ukázat v tom nejlepším světle. Vyzdvihni svoje schopnosti a připrav si konkrétní příklady, kde jsi využil své kompetence požadované pro nabízenou pozici.