Nakupujete „chytře“?

Snažím se. Samozřejmě mě lákají nejrůznější slevy, ale (jak říká klasik) – nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit nakupovat levné věci. Naučil jsem se odhalit, kdy je sleva opravdu výhodná a kdy se obchodník jenom potřebuje zbavit nekvalitního a nadbytečného zboží.

Vybíráte si jako televizní moderátor vkusné oblečení sám?

Ne, máme na to v televizi odborníky. Přiznám se, že nemám čas sledovat, co se zrovna nosí, jaké barvy, jaké střihy a co si vzít na sebe, aby se to líbilo televizní kameře i divákům. O to, co mám na sobě se už několik let starají stylista Dušan Chrástek a bezvadná kostymérka Lenka Tošnerová.

Už jste někdy litoval nějakého nákupu?

Občas se to stane. Nechám se „zblbnout“ nějakou zaručené výhodnou nabídkou a pak novinka letí do koše. Právě mám v botníku jedny takové boty, které byly za slušnou cenu, zdály se pohodlné – ale já mám nohy plné puchýřů. Ještě jim dám dvě-tři šance, a poletí!

Kolik času týdně strávíte nakupováním?

Abych pravdu řekl, jen ten nejnutnější čas. Nejčastěji se to týká potravin. Oblečení vyrážím nakupovat tak jednou do roka, to už musí být. Po chvilce zkoušení mě ale „popadne rapl“ a musím okamžitě opustit obchod, nebo bych se zbláznil. Tohle prostě nemusím.

Nakupujete přes internet nebo chodíte rád po obchodech?

Musím přiznat, že nakupování přes internet jsem si poslední dobou hodně oblíbil. Když ale kupuji něco dražšího, vyberu na internetu, jdu se na to podívat do kamenného obchodu a teprve pak za výhodnější cenu objednám. No, obchodníci by ze mě asi neměli radost, ale dělám to tak. Dlužno ale podotknout – jak co. Přes internet tedy hlavně elektroniku.

Na jaký „obchod“ jste nejvíce hrdý?

Podařilo se mi za úžasnou cenu koupit poslední obraz, který kdy namaloval herec Čeněk Šlégl. Odborníci a milovníci české kinematografie vědí, co je to za kauf. Ani ne tak finanční, jako srdeční.

Aleš Cibulka moderuje na TV Barrandov dva pořady – týdenní talkshow Sejdeme se na Cibulce a měsíčník Vše nejlepší, který je oslavou kulatin osobností tuzemské kultury