Netajíte se tím, že jste podstoupila umělé oplodnění. Proč jste o něm začala uvažovat a jak dlouho jste se k tomuto zákroku odhodlávala?

Začala jsem o umělém oplodnění uvažovat vzhledem k svému věku, a také protože první otěhotnění přirozenou cestou nám trvalo sedm let. Nerozmýšlela jsem se dlouho, protože věci řeším hned, a tato záležitost proto byla do půl roku vyřešena.

Jak jste se cítila po sdělení, že umělé oplodnění bylo úspěšné a že čekáte dvojčata?

Byla jsem velmi šťastná a dojatá. Můj manžel to nesl trochu hůř, posadil se na židli, řekl, že si dá kávu a zhluboka dýchal…

Jak se změnil váš život, když k synovi přibyla starost o dvojčata?

Najali jsme Filipovi paní na doučování a také paní na úklid. Jinak se situace nijak nezměnila, protože syn svoje sestry přijal a choval se k nim jako chůva. Možná jsme zařídit větší komfort pro chod rodiny – včetně výše zmíněné paní na úklid apod. – a také jsme museli více plánovat, každý večer jsme si s manželem sedli a domlouvali se, jak bude následující den probíhat, což děláme dodnes.

Jak na celý proces umělého oplodnění vzpomínáte – co byly nejtěžší a co světlé okamžiky?

Nejtěžší byla všechna vyšetření, screeningy, odběr plodové vody a pak následné čekání na výsledky, zda je vše v pořádku. Světlých okamžiků bylo hodně, strašně jsem se na miminka těšila. Obecně na období svého těhotenství vzpomínám pozitivně.

Jste aktivní maminka; jak jste pohyb řešila v pokročilejším stádiu těhotenství?

Se synem jsem cvičila po celou dobu až do devátého měsíce, vlastně jsem cvičila lekci pro veřejnost ještě den před porodem. Vše ale probíhalo po dohodě s ošetřujícím lékařem. S dvojčaty jsem se po dohodě s ošetřující lékařkou věnovala předcvičování do sedmého měsíce, ale hodiny jsem vedla s větším respektem a vnímáním sama sebe. 

Dvojčata nemají v devíti letech mobilní telefon ani volný přistup k počítači. Občas jim pustíme např. když na mě čekají ve fitku, pohádky na Youtube, nebo jim občas s manželem půjčíme mobil, když jedeme na Moravu za babičkou a dědou.

Myslíte na své děti, co se finančních produktů týče? Spoříte dětem, mají například svůj účet a pojištění proti úrazu?

Dětem nespoříme, buduji pro ně firmu, obchodní značku, kterou zdědí, a doufám, že ji budou vést dál. Mám štěstí na prarodiče svých dětí, například synovi spoří dědeček.

 V dnešní době je třeba myslet i na bezpečnost dětí nejen na internetu – monitorujete například, co vaše děti na internetu vyhledávají, a řešíte jejich bezpečnost při užívání počítačů či smartphonů?

Dvojčata nemají v devíti letech mobilní telefon ani volný přistup k počítači. Občas jim pustíme např. když na mě čekají ve fitku, pohádky na Youtube, nebo jim občas s manželem půjčíme mobil, když jedeme na Moravu za babičkou a dědou. Jinak jsou technikou naprosto nepolíbené. Ani televize u nás není na denním pořádku. Synovi bude 18, takže ten samozřejmě má mobil a svůj počítač. Když mu bylo kolem 15 let, tak jsme trochu bojovali. Seděl u počítače víc, než jsem byla schopná pochopit a ochotná akceptovat. Ale zvládli jsme to a dnes už používá počítač na sledování videí na Youtube, kde se vzdělává ve svém oboru truhlář - umělecký kovář, kterým se učí. Dokonce už točí a stříhá svoje videa a má svůj kanál na Youtube. Samozřejmě na počítači komunikuje i s kamarády a sleduje aktuální trendy, nakupuje, ale myslím, že je dostatečně poučen a nemám o něj strach.