Pořiďte si do vašeho domu inteligentní elektroinstalaci. Náklady na provoz vašeho obydlí budete mít doslova pod palcem. Ruku v ruce s rozvojem smartphonů a tabletů jdou také aplikace pro tato zařízení. Inteligentní elektroinstalaci můžete ovládat prostřednictvím aplikace Vašeho iPhone, iPadu, chytrého telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Kromě kompletního přehledu o stavu nemovitosti dokáže inteligentní elektroinstalace rovněž řídit všechny elektronické spotřebiče nebo si hrát s multimediálním vybavením. Zní to jako hudba budoucnosti, viďte? Není tomu tak. Inteligentní domy jsou přítomnost, a to překvapivě dostupná.

Inteligentní dům tak není jen o luxusu, ale především o podstatných úsporách, které rozpočtu vaší domácnosti uleví.

Ušetřete za energie

Prvotní investice se pohybuje v řádech několika tisíců. Zájemce si může pořídit například jen modul osvětlení a řídicí jednotku. Další části potřebné ke kontrole vytápění, bezpečnosti, klimatizace, ale také k ovládání multimédií či části nutné k propojení s dalšími elektronickými spotřebiči v domácnosti, může dokoupit později. Inteligentní dům tak není jen o luxusu, ale především o podstatných úsporách, které rozpočtu vaší domácnosti uleví. Pořízením inteligentní elektroinstalace je možné ušetřit až 40 procent veškerých nákladů na energie. Samozřejmě hlavně za vytápění, většina českých domácností totiž stále vytápí i místnosti, v nichž nikdo není a v nejbližší době ani nebude.

Řízené vytápění

Ve chvíli, kdy si vytápění řídíte pomocí mobilu či tabletu, můžete jednoduše hodinu před příchodem domů začít topit. Přicházíte tak do příjemně vyhřátého domova, nikoli do ledového iglú, kde si ještě půl hodiny nebudete moci odložit svrchník. Nemalé částky ušetříte také za osvětlení a klimatizaci.

V zahraničí jsou inteligentní domy běžnou záležitostí, na český trh pronikají pomaleji.

Optimistický výhled inteligentních domů

V zahraničí jsou inteligentní domy běžnou záležitostí, na český trh pronikají pomaleji. Zatím je využívá zhruba šest procent domácností nebo kanceláří. Přesto už rok 2012 naznačil, že je to segment, který rychlým tempem poroste i u nás. Počet zakázek se téměř zdvojnásobil a letošní rok se nabízí vývojářům systémů ještě optimističtější výhled.