Jak se připravujete na olympijské hry v Rio de Janeiru?

Moje příprava na OH není nijak specifická… Nemám žádné soustředění nebo speciální tréninky. Jde spíš o načasování formy a udržet se v bezvadném zdravotním a psychickém stavu.

Jaké jsou vaše cíle na letošní olympiádě?

Každému novináři říkám, že nepatřím mezi sportovce, kteří jsou až tak upovídaní co se týče cílů a snů. Každý profík by měl mít cíle nejvyšší.

Jak se cítíte fyzicky a psychicky připraven?

Perfektně. Jsem velký životní optimista a moc se těším. Jak se to říkalo – „vždy připraven“!

Olympiáda bude probíhat v srpnu. Znamená to věnovat téměř celé léto výhradně trénování, nebo si uděláte čas i na dovolenou?

Určitě budu pár dnů odpočivat, ale že bych týdny jezdil po světě nebo ležel u vody, to určitě ne. K dobrému tréninku patří i regenerace, a to nejen ta fyzická, ale i hlava musí někdy vypnout.

Jak vlastně u takto aktivního člověka vypadá opravdový odpočinek?

Odpočívám jako každý z nás – nebo spíš mám konečně čas na věci, které během sezóny nezvládám. Nejsem v ničem extra speciál. Vyjádřeno v heslech: Ester, přátelé, voda, sluníčko, knížka, hudba, dobré jídlo, červené víno, káva… Jednoduše pohoda a klid.

Léto přináší řadu sportovních možností. Věnujete se rekreačně i jiným sportům, než je tenis?

Léto, to je hlavně tenis, ale rád jezdím na kole. A to je si maximum, co si můžu časově dovolit. Jinak fotbálek, basket. Ale teď je to hlavně raketa.

Tenis je vaše profese. Neztrácí tím někdy na atraktivitě? Baví vás pořád stejně jako při prvních úspěších?

Všem a stále říkám, že jsem šťastný chlap, protože dělám sport, který mě strašně baví, a ještě se stal mým zaměstnáním a stále mne naplňuje.

Jaké sportovní události vás kromě olympijských her letos ještě čekají?

Spousty turnajů, mezi kterými vynikají Wimbledon a US Open.